esmaspäev, 19. märts 2012

Tartu Elektriteatri avamisõhtu 31. märtsil

Viimase aasta jooksul Athena Keskuse kinosaalis tegutsenud väärtfilmikino taasavab uksed Uue Teatri maja katuse all Lai tn 37. Uue Teatri seltskond on meid väga sõbralikult enda kõrvale võtnud ja nüüd on aeg avada uksed ka külalistele.

Avamisõhtu toimub 31. märtsil Rootsi dokumentaalfilmiga "*PressPausePlay*" (2011). Olete väga oodatud meiega koos tähistama!

Filmi režissöörid David Dworsky ja Victor Köhler jutustavad Moby, Seth Godini ning teiste maailmakuulsate loomeinimeste toel loo digirevolutsiooni sisulisest tähendusest. Peamiselt muusikale keskenduv kultuurikriitiline dokumentaal on hambusse võtnud filosoofilised küsimused, millele üritatakse ka tõeväärtuslikke vastuseid välja pakkuda. Kakskümmend aastat tagasi olid tavainimeste loomingu
väljendusoskused muusikailmas piiratud nii tehniliselt kui ka levitamise osas. Tänapäeval võib muusikat luua aga igaüks ja seda veel oma kodus arvuti taga nokitsedes. Kui elektrooniliselt genereeritud klaveripala ja kontserdil lindistatud helid kõlavad samamoodi, siis kas on üldse vahet, kes selle kõige taga on? Kas muusika on muutunud rahva ühisomandiks?

Film räägib sellest, kuidas muusika digitaliseerumisega koos on tekkinud hordide viisi isehakanud artiste, kelle hulgast pärleid üles leida on märgatavalt keerulisem kui varem. Vaatajat intrigeeritakse negatiivsete sõnumitega kultuuritaseme üleüldisest mandumisest, kuid autorite tegelik sõnum koorub lahti alles filmi lõpus.

Jätkub autoriõhtute traditsioon - Peeter Simm ja "Üksik saar"

Eelmisest tegutsemisaastast Athena Keskuse kinosaalis oleme kaasa võtnud eriürituste traditsooni. Esimene autoriõhtu tuleb 5. aprillil *Peeter Simm*i vastvalminud mängufilmiga "*Üksik Saar*". Kohal on rahvusvahelist tunnustust pälvinud režissöör ise. Teemaks tulevad mängufilmi telgitagused, "Üksiku saare" filmimine Valgevenes ja loomulikult saab esitada küsimusi.

Mõne ööpäeva jooksul satuvad kokku erinevast rahvusest karakterid, kes on üksteise suhtes ükskõiksed, eelarvamuslikud või lausa õelad. Asjaolud ja läbielamised muudavad neid kõiki. Eesmärgiks on näidata, et linnadžunglis oleme enesegi jaoks üllatavalt säilitanud võime teise inimese nahka pugeda, olla empaatilised ja võimelised oma puiseid põhimõtteid üle vaatama.

Tegu on Eesti, Valgevene ja Läti koostööfilmiga, enamik tegevusest
toimub Valgevenes. Eestlastest mängivad Lembit ja Juhan Ulfsak, Gert
Raudsep, Lenna Kuurmaa ja Erki Laur.

Tartu Elektriteater, Lai tn. 37. Tel: 53 738759 Email: info@elektriteater.ee

pühapäev, 11. märts 2012

filmifestival "Enneägematu film"

State of the 12- th international short film festival “ The Unprecedented Cinema ”

The festival is being conducted since the year 2001, and its task is to show as widely as possible, the condition of the contemporary audiovisual creations of young authors.
Films from 20 countries were exhibited during the previous festivals.

- The festival is held on the 8 - 10 of June 2012, in Maardu and in Tallinn, Estonia
- Organizers: Studio Meksvideo
- The noncommercial films of all genres may take place, if they didn’t take place in the previous festivals “The Unprecedented Cinema”
- The length of the films is not more than 25 minutes in the formats miniDV, DVD (Pal), DV.avi
- The best films of the festival will be awarded
- The applications and films for the festival are accepted until 1st of May, 2012
- The outlays for transportation and staying are covered by the participants
- The competition is divided into different age categories: authors under the age of 14, authors under the age of 19, and authors under the age of 26
- The works of the cinema – institute students and the works of non-professional authors are judged separately

http://web.zone.ee/nevidannoekino/

Foto- ja videokonkurss Kõik on IT 2012

Hea noor!

Kui oled 14-19 aastane üldhariduskooli õpilane ja piisavalt nutikas, et märgata, kus iganes leidub infotehnoloogilisi lahendusi, siis see konkurss on just Sinu jaoks! Võta kaamera näppu või kutsu kokku sõbrad ning tehke 1,5 minutiline videoklipp või lahe foto mõnest inspireerivast IT-ga seonduvast asjast või nähtusest, mida ei oskakski koheselt infotehnoloogiaga seostada. Tähelepanelikkus ja julge pealehakkamine võivad tuua Sulle ennenägematuid auhindu. Hakka kohe tegutsema!

Konkurss toimub projekti „IKT erialade populariseerimine atraktiivsete teavitusürituste kaudu“ raames ja Euroopa Sotsiaalfondi toel vahemikus ning e-Skills week raames 25. jaanuar-23. aprill 2012.

Konkursi eesmärk on näidata, kuidas IT on tänapäeval kõikjal ja kõikides, meile vahel ka ootamatutes asjades.

Konkursile ootame fotosid ja videosid, mis näitaksid, et meie igapäevaelu ja –asjad on seotud IT valdkonnaga ning tooksid välja just selle tahu või olukorra, milles me seotust IT-ga esialgu ei pruugi näha. Oled sa näiteks arutlenud, kuidas saab pilt tassi peale, kuidas jõuab sinuni jalgpalliülekanne, mis reguleerib põrandakütet jne?

Konkursi parimad tööd valivad välja StartIT Facebook´i keskkonna külastajad, hääletades like-idega enim meeldiva video või foto poolt. Lisaks anname välja hulganisti eriauhindu ettevõtjate ja žürii poolt parimaks valitud tööde autoritele. Oluline on idee originaalsus ja loominguline teostus. Osaleda tasub, sest teemakohased tööd lähevad kindlasti üles kodulehele www.startit.ee ning auhinnad on väärikad!

Preemiad on kõik info- ja telekommunikatsioonitehnoloogia valdkonnast. Näiteks peaauhinna fond on 600 eurot ning Skype paneb välja eriauhinna!

Tööde laekumise lõpptähtaeg on 5. aprill 2012. Pärast seda kuulutame välja ametliku hääletamise. StartIT Facebook´i keskkonnas on võimalik oma lemmiku poolt hääletada vahemikus 9. – 19. aprill 2012.

Võitjad kuulutab ITL välja 23. aprillil 2012. a lehel www.startit.ee ja Facebook‘is Žürii preemiate ning eriauhindade saajad teeme teatavaks tunnustusüritusel, mis toimub mais.

http://startit.ee/foto-ja-videokonkurss-koik-on-it

teisipäev, 6. märts 2012

Näitust "Filmilinn Tartu. Pääsukesest tARTuFFini" Tartu Linnamuuseumis

Linnamuuseumis saab 9. märtsist 15. septembrini vaadata Eesti filmi 100. astapäevale pühendatud näitust "Filmilinn Tartu. Pääsukesest tARTuFFini". Näitus esitleb Tartut kui Eesti filmi- ja kinolinna läbi 20. sajandi.

Lisaks näitusele näeb muuseumis Tartu teemalisi filme iga kuu esmese nädala neljapäeval kella 16st.

Tartut võib julgesti nimetada Eesti filmitootmise ja paikkinode sünnilinnaks: esimesed eesti filmimehed Johannes Pääsuke (1892–1918) ja Theodor Luts (1896–1980) võrsusid Tartust ning esimene Eesti paikkino Illusion avati 1908. aasta kevadel just Tartus.

Esimeseks eestlasest filmitegijaks kujunes Eesti Rahva Muuseumi fotograaf Johannes Pääsuke, kes 1912. aasta aprillis jäädvustas vene õhusõitja Sergei Utotškini õhulennu Tartus. Algupärane kroonikapala esilinastus kinos Illusion mõned päevad hiljem, 30. aprillil 1912 (u.k.j). Pääsukese käe all valmis 1914. aastal ka esimene eesti mängufilm "Karujaht Pärnumaal". Paraku katkes paljutõotava foto- ja filmimehe elutee I maailmasõjas 1918. aasta alguses.

Seevastu oli Theodor Lutsu elu- ja loometee pikk ja viljakas ning kulges koguni mitmel kontinendil, kuna II maailmasõja järel jätkas ta filmitegevust juba Brasiilias. Luts on Eesti filmilukku läinud eelkõige esimese sõjafilmi, Vabadussõjale pühendatud "Noored kotkad" loojana (1927).

Näitusel saab ülevaate 20. sajandi jooksul Tartus tegutsenud kinodest. Sajandi alguse kinobuum tabas ka Tartut. 1908. aastal Kivisilla juures Heinaturul avatud Illusioni järel alustas tegevust terve rida kinoteatreid, nii nagu neid tollal nimetati. Suuremad nendest olid Imperial, Ideal ja Apollo, edaspidi ka Central ning tänaseni tegevust jätkanud Athena. II maailmasõja eelse suure kinohuvi ja kinode rohkuse kõrvale on meil tänapäeval panna vaid regulaarkinod Ekraan ja Cinamon Tartu ning festivali- ja väärtfilmikinoks kujunenud Athena.

Et tegemist on filminäitusega, on külastajatele loodud rohkesti võimalusi tutvuda Tartust ja tartlastest loodud filmiloominguga. Tööle hakkab ka linnamuuseumi kinokohvik, kus paar korda kuus on võimalik näha tänaste tartlaste filmiloomingut (Jaan-Jürgen Klaus jt).

Näituse meeskond: kuraatorid Silja Paris, Marge Rennit (Tartu Linnamuuseum); konsultant Lauri Kärk (Tartu Ülikool); kujundus Malle Jürgenson, Krista Lepland (Laika, Belka & Strelka disainibüroo); filmiprogramm Erik Norkroos, Jaanis Valk (Rühm Pluss Null OÜ).

Näituse valmimist toetasid: Eesti Kultuuriministeerium, Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Eesti Filmi Sihtasutus.

Täiendav info:
Marge Rennit,
marge.rennit@katarina.ee
tel 746 1900, mob 525 6411
Tagasi

pühapäev, 4. märts 2012

Stand-in "Risttuultes"

*12. märtsil kell 14-17* (arvestada tasuks saabumisega 13.40 ja lahkumisega 17.15) teeme *Widescreen Stuudios (Peterburi mnt 34, siia sõidavad trammid 2 ja 4)*tehnilist proovi 13. märtsil toimuva võtte jaoks, kus proovime relsside, kraana ja valguse mängu, et 13. märtsil meie võte libedalt saaks toimuda (antud võttel nimelt osaleb 40 inimest, kellel vahetatakse võtte käigus kostüüme, vahetatakse positsioone, muutub valgus jne - teie ei pea küll näiteks kostüüme selga
ajama hakkama, aga oleksite suureks abiks valgusmeistri, valgustajate, relsimeeste ja kraanaoperaatori ning muu võttemeeskonna töö läbimõtlemisel ja planeerimisel.

Kas te oleksite valmis loovutama oma väärtuslikust ajast 3 h meie hüvanguks?
Pakume teile põnevat elamust, toredaid valgustajaid ja tehnilist meeskonda, sooja jooki ja küpsetist ja võimalust kiigata "Risttuules" telgitagustesse!;)

Võite sõna ka levitada!

Osalemissoovist tuleks teada anda: helen@allfilm.ee märksõnaga: *12. märts
STAND IN* ja panna juurde:
- oma nimi
- telefoninumber
- emaili aadress
- kinnitus, jah, soovin osaleda (st ka nõusolekut, et antud proovi jooksul filmitud materjali kasutatakse filmi making of-is!)

Päikest teile kõigile!
Parimate soovidega,
Helen Vinogradov

--

Helen Vinogradov
MF "Risttuules" tootmisjuht
e-mail: helen@allfilm.ee
mobiil: +372 55 703 11 / +372 565 99 02
skype: vinogradovhwww.allfilm.eewww.risttuules.ee