neljapäev, 24. oktoober 2013

Audiovisuaalpärandi päev Maarjamäe lossis

UNESCO rahvusvahelise audiovisuaalpärandi päeva puhul toimub 26. oktoobril Eesti Filmiarhiivi, Eesti Filmimuuseumi, Eesti Filmi Instituudi ja Kinoliidu koostöös Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) filmiteemaline seminar „Film kui ajalooallikas. Maa- ja linnaelu Eestis ja Soomes 1950.‒1960. aastatel”.


Seminari programm:

10:00-10:30 Avasõnad

10:30-11:00 Jari Sedergren, PhD (Soome Audiovisuaalarhiiv). Maaelu moderniseerimine Soomes 1950.‒1960. aastatel. Ettekanne baseerub tõsielul põhineval mängufilmil „Ohtlik vabadus“ („Vaarallista vapautta“, režissöör Veikko Itkonen, 1962)

11:00-11:30 Kauko I. Rumpunen, MA (Soome Rahvusarhiiv) Sisepoliitilisest olukorrast Soomes 1950. aastate keskel. Ettekanne baseerub Soome presidendi valimiskampaaniast kõneleval lühifilmil „Rahva nimel“ („Kansakunnan puolesta“, 1955)

11:30-12:00 Kohvipaus

12:00-12:30 Eva Näripea, PhD (Eesti Kirjandusmuuseum). Nõukogude ruumist rahvaruumini: linn ja maa 1950. ja 1960. aastate Eesti filmis.

12:30-13:00 Ivo Juurvee, PhD. Lääne linnaelu kujutamine KGB-spioonifilmis „Valge laev“ (režissöör Kalju Komissarov, Tallinnfilm, 1970)

13:00-14:00 Filmiprogramm:

Katked mängufilmist „Ühe küla mehed“ (režissöör Jüri Müür, Tallinna Kinostuudio, 1961)

Vaateid Soome oludele Eestist. Filmile järgnevad režissöör Jaak Lõhmuse kommentaarid.

Dokumentaalfilm „Tere, tüdrukud!“ (režissöör Valeria Anderson, Tallinna Kinostuudio, 1962), režisöör Valeria Anderson kõneleb filmi sünniloost.

Filmiprogrammi kestus kokku 1 tund.


Konverentsil osalemine on TASUTA.


Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.


Lisainfo:

Maria Mang

Eesti Filmimuuseumi juhataja

maria.mang@ajaloomuuseum.ee

Tel: 6228 615



Ivi Tomingas

Eesti Filmiarhiivi direktor

ivi.tomingas@ra.ee

Tel: 693 8612

kolmapäev, 23. oktoober 2013

Tallinn 2013 valikkava 26. oktoobril

11. rahvusvahelise harrastus- ja filmiüliõpilasfilmide festivali "Tallinn 2013" valikkava näidatakse laupäeval, 26.oktoobril kell 11.00 -17.00 Tallinnas BFM-i kinosaalis, seejärel autasustatakse parimaid filme. Programmis on teiste filmide seas mitmed tänavusel UNICA maailmafestivalil kuld- ja pronksmedalitega autasustatud filmid.

Õhtu kava:

Balti Filmi- ja Meediakool / Baltic Film- and Mediaschool (Tallinn, Narva str. 27)
26.oktoober 2013


Festivali toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linnavalitsus
The Festival is supported by the Estonian Cultural Endowment and Tallinn City Government


XI rahvusvahelisel harrastusfilmide festivalil “Tallinn 2013” osales 108 filmi 19 riigist – Armeeniast, Austriast, Eestist, Gruusiast, Hollandist, Itaaliast, Lõuna-Koreast, Leedust, Makedooniast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Serbiast, Soomest, Suurbritanniast, Sveitsist, Tšehhi Vabariigist, Ukrainast, Ungarist ja Venemaalt.

108 films from 19 countries participated in the 11th International Festival “Tallinn 2013– Armenia, Austria, Czech Republic, Estonia, Finland, France, Georgia; Germany, Hungary, Italy, Lithuania, Macedoine, Nederlands, Republic of Korea, Russia, Serbia, Switzerland, Ukraine, United Kingdom

11.00 Festivali avamine/the Opening of the Festival

1.Sokratese viimased sõnad /The Last Words of Sokrates/. 22 min. Yoo YoungUee. Lõuna-Korea /Republic of Korea/. C.
2.Kõrval /Outside/. 8.20 min. Greta Stančiauskaite. Leedu /Lithuania/.C.
3.Ülevaade psühhoanalüütilisest teraapiast/ Overview of the psychoanalytical theory/. 22 min. Triin Ruumet. BFM: Eesti /Estonia/. B.
4.Korrused /Stories/. 9.15 min. Sami Liimatainen. Soome /Finland/. C.
5.Päikesest kõrbenud /Sunburned/. 5 min. Anton Wahlberg Olsson, Erik Axelsson. Rootsi /Sweden/.C.
6.Süümepiinad /Scrupules/. 16.41 min. Daniel Lambert. Prantsusmaa /France/. C.
7..Viimased 12 / Last 12/. Dmitri Domoskanov. 8.12 min. Eesti /Estonia/. A.
8.Valefotograaf / Fakegrapher/. 8 min. Sakari Mäkelä. Soome / Finland. C.
9..Joy otsingud / Looking for Joy/.11 min. Lars Persson. Rootsi /Sweden/. C.
10.Viktorija. 8.56 min. Vytatutas Jukivys, Birute Minutkiene, Leedu Filmiharrastajate Ühing. Leedu /Lithuania/.
11..Momendid / Moments. 25.45 min. Tarvi Roos. Eesti /Estonia/. A.

13.30-14.30 Vaheaeg / Break

12.Minu promenaad viib mind üle sügaviku. /My promenade leads me over the abyss/. 22 min. Doris Dvorak. Austria. C.
13.Kaotuse sammud /Steps of Loss/. 7 min.Josua Enblom. Rootsi /Sweden/.B.
14.Jõulupidu /Frohen Fest/. 1 min.Manfred Henning, Frank Dietrich. Saksamaa /Germany/.C.
15.Aeg ei peatu /Time won`t stop/. 22 min. Moonika Siimets. BFM. Eesti /Estonia/.C. 16.Crossover. 5 min. Fabian Grodde. Saksamaa. B.
17..Valge särk /White Collar/. 14 min. Jörn Michaelyv. Saksamaa /Germany /.C.
18.Jalutuskäik / Walk/. 5 min. Anthon Elfström. Rootsi / Sweden. C.
19.Savimees /The Clay Man/. 18 min. Aren Vatyan. Armeenia /Armenia/.C.
20.Pole vaja kahetsusi /No regrets/. 7 min. Alfie Barker. Suurbritannia /United Kingdom/.C.
21.Vaba maa. 21.25 min. Anna Hints. BFM:Eesti /Estonia/.B.

17.00 Festivali lõpetamine / the Awards Ceremony



neljapäev, 10. oktoober 2013

"Liblikmees" Baltic Pitching Forum'il

"Liblikmehe" stsenaarium osaleb täna-homme Vilniuses foorumil Baltic Pitching.

Foorumit korraldatakse Vilniuse lühifilmide festivali raames esimest korda. Toimuvad töötoad ja projektide tutvustamised rahvusvahelisele produtsentide seltskonnale. Igast Balti riigist valiti programmis osalema 3 projekti.

"Liblikmees" räägib noorest mehest Anselmist, kes tahab saada mustkunstnikuks, kuid kes kahjuks põeb harvaesinevat haigust - suurte emotsioonide ajal hakkab ta keha eraldama liblikaid. Filmi aluseks on Mehis Heinsaare samanimeline lugu, mida kirjutab stsenaariumiks Urmas Nimetu. Filmi režissöör on Edina Csüllög, produtsent Peeter Urbla.

Stsenaarium oli üks nendest, mis osales suvel Tsiistre stsenaariumilaagris. Varasemalt on projekt käinud ka Nisi Masa European Short Pitch nädalases arendusprogrammis.


Baltic Pitching Forum'il osalevate filmide nimekirja näeb siit:
http://filmshorts.lt/en/baltic-pitching-forum/selected-projects/

kolmapäev, 2. oktoober 2013

Tartumaa arengustrateegia videokonkurss

Tartu Maavalitsus kuulutas välja Tartumaa arengustrateegiat tutvustavate videoklippide konkursi. Konkursile esitatav kuni kolmeminutine videoklipp peab põhinema Tartumaa arengustrateegial ning tutvustama selle ideed ja sisu kokkuvõtlikult ja atraktiivsel viisil.

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 25. november 2013 kell 12.00.

Konkursil võivad osaleda üksikautorid ja kuni viieliikmelised kollektiivid.
Töid hindab maavanema moodustatud komisjon, parimatele on auhindadeks kinkekaardid.

Täpsem info: http://tartu.maavalitsus.ee/videokonkurss

teisipäev, 1. oktoober 2013

Philip Bloomi töötoad Tallinnas

10., 12. ja 13. oktoobril viib Eestis filmi- ja videotemaatilisi töötube läbi BBCs, SKYs, NBCs jt maailma juhtivates telekanalites töötanud ning seeläbi terve maailma läbi reisinud videomeister Philip Bloom.

Philip Bloomi töötubades tuleb juttu digitaalse kinokunsti võimalustest ja viimastest arengutest nii tehniliselt kui ka sisuliselt. Räägitakse lugude jutustamisest, ümbritseva kõnekalt jäädvustamisest, emotisoonide püüdmisest ning sellest, mida kõike digitaalse filmitegemise areng täna võimaldab. Kirgliku kaamerakatsetajana, eelkõige just DSLR kaamerate austajana, on P.Bloom 24 töötaasta jooksul kogenud rohkelt kogemusi muuhulgas ja tehnilisest aspektist variatiivselt ja ülevaatlikult mõtteid vahetada. Philip Bloom on tunnustatud videmeister ja filmitegija, uue filmitehnika testija ja eestkõneleja. Ta on töötanud nii operaatori, režissööri, monteerija kui ka helitehnikuna, teinud tujandeid videolõike, lühifilme, dokumentaale.

Teie ees on üks väärt video- ja filmikoolituse pakkumine oma ala mainekalt tegijalt Philip Bloom’ilt. Lisaks sellele, et seal räägitakse filmimisest nii fotoaparaadiga kui ka kaameraga, annab Philip juhised nii filmiloo vaatenurga valimise kui filmitava materjaliga edasise tegelemise osas. Teemaderingi kuuluvad kindlasti ka monteerimine, efektid, muusika, ekraanitekstid ja palju muudki.

Maailma juhtivate telekanalite (SKY, NBC, BBC, CBS, Discovery Channel) pilti jäädvustades on Bloom väga palju reisinud, muuhulgas saanud rohkelt kogemusi ka sõjakolletes töötades. Tema erakordeslt sütitav energia on avanud nii mõnegi südame digitaalse kinokunsti võludele.
Koolituse ja töötubade kohta leiad informatsiooni siit: http://workshop.overall.ee

NB! Philip Bloom tuleb Euroopa suurimalt filmitööstuse - ja tehnika valdkonda nimisündmuselt IBC2013 kolme 32kg kohvriga, kus on kaasas asju, mis on just mõeldud madala eelarvega filmitegemiseks. Kõik tänapäeval kuulsad ja kummalised kaamerad Blackmagickust Sony F55ni kaasaarvatud kogu rida DSLRe, slaidereid, kraanasid, mikreid, valgusi ja täiesti esmakordselt eesti MöVI steadi lahendus.

Tervitan ja tänan tähelepanu eest!
Liis Mutli
Overall Eesti AS / Overalli kool
5245607
liis.mutli@overall.ee