kolmapäev, 29. september 2010

Stsenaariumi õpituba 9. oktoobril

Laupäeval, 9. oktoobril toimub Anne Noortekeskuses stsenaariumi kirjutamise õpituppa. Õpituba on mõeldud nii algajatele kui edasijõudnutele, osavõtt maksab 25 krooni. Võimalik on saada tagasisidet juba kirjutatud stsenaariumidele ja tehtud filmidele, töötoa raames kirjutavad osavõtjad ka oma stsenaariumi. Aega peaks planeerima kella 12st kuni 18ni.

Õpituba toimub Noorte Amatöörfilmifestival 2010 raames, seda juhendab kirjanik ja filmimees Urmas Reisberg, kes kirjutanud stsenaariumi mitmele edukale lühifilmile (otsi YouTubest "No Fishing", "Kuidas võita Tudengifilmi" või "Vanameeste näppaja" - viimase eest võitnud NAFFil 2006 a. esimese koha).

Vead filmimisel pärinevad stsenaariumist ehk planeerimise faasist ning võimenduvad filmimisel ja monteerimisel. Neid vigu on aga võimalik ennetada. Nii ongi töötoa üheks osaks päris oma filmistsenaariumi kirjutamine ning sellele tagasiside saamine.

Pühapäeval, 10. oktoobril on töötoa raames võimalik tasuta välja laenutada multimeedia labori tehnikat, et oma stsenaariumist juba päris film saada.

Huvi korral kirjuta kristiina.lepa@annenk.tartu.ee - sinna saada ka varem kirjutatud stsenaariumid või teostatud filmid.

teisipäev, 28. september 2010

Tallinn 2010 festival TAllinnas 16. oktoobril

Kinos Artis toimub
VIII rahvusvaheline harrastus- ja sõltumatute filmide festival “Tallinn`2010”

Laupäeval, 16. oktoobril kella 11.00-16.00 saab Solarise Keskuses kinos "Artis (Tallinn, Estonia pst.9) näha VIII rahvusvahelise harrastus- ja sõltumatute filmide festivali "Tallinn 2010" valikkava. Kell 16.00 tehakse teatavaks festivali tulemused.
Festivali "Tallinn 2010" valikkavaga saab alates 11.oktoobrist tutvuda Eesti Filmiamatööride Liidu kodulehel: efl.planet.ee
Tänavusel festivalil osales 165 tõsielu-, mängu- ja animafilmi 25 riigist – Argentiinast, Austriast, Belgiast, Eestist, Hispaaniast, Iraanist, Itaaliast, Leedust, Luksemburgist, Norrast, Prantsusmaalt, Rootsist, Saksamaalt, Soomest, Suurbritanniast, Sveitsist, Taanist, Ungarist, Šveitsist, Venemaalt jm. Nende seas on ülemaailmsetel UNICA filmifestivalidel ja teistel rahvusvahelistel festivalidel auhinnatud filme. Festivalil osales palju koolinoorte ja filmiüliõpilaste filme.
Eesti Filmiamatööride Liit korraldab festivali “Tallinn” eesmärgiga võimaldada meie harrastusfilmihuvilistel näha regulaarselt eri riikide harrastusfilme. Festivali raames toimub ka Põhjamaade filmifestival.
Sissepääs tasuta.
Täiendav informatsioon: Jaak Järvine (Eesti Filmiamatööride Liidu juhatuse esimees), tel. 559 24240, e-post: jaak.jarvine@mail.ee

reede, 24. september 2010

Maalehe fotokonkurss: Sügisrõõm

Ootame pilte kaunist sügisest ning ülesvõtteid vahvamatest leidudest metsas, aias või põllul.

Tee oma kõige kõveramast porgandist või mitme peaga kartulist või suurimast kõrvitsast pilt ja läkita meile. Kõik pildid pannakse üles maaleht.ee portaali.

Pilte saab saata kuni 24. oktoobrini 2010 (kaasa arvatud). Kõikide saatjate vahel loosime välja kolm kinkekomplekti Ortolt (vaata pilte) ja kolm Maalehe kirjastuse raamatut. Võitjad selguvad hiljemalt 31. oktoober.

Pilt saada aadressil konkurss@maaleht.ee. Kindlasti panna kirja oma nimi, telefoninumber ja e-posti aadress, et saaksime võidu korral ühendust võtta.

Nõuded pildile:
- pilt peab olema selge,
- pildi minimaalne laius võib olla 500 px

Loe lähemalt: http://www.maaleht.ee/news/misc/info/fotokonkurss-sugisroom.d?id=33363199

esmaspäev, 20. september 2010

Nisi Masa "Instanbul Express" alustab Tallinnast 20. septembril

20.septembril alustab Tallinnast NISI MASA kõigi aegade suurejoonelisim rändav filmitöötuba „Istanbul Express“. 45 noort talendikat filmitegijat (rezissöörid, operaatorid ja helirezissöörid) valiti välja sadade soovijate seast, moodustamaks 15 filmimeeskonda, kes alustavad kolmest erinevast linnast: Tallinn (Eesti), San Sebastian (Hispaania) ja Torino (Itaalia) teekonda läbi Euroopa, ülesandeks luua lühidokumentaalfilme Euroopa mitmekeelsuse teemadel. 3 teekonda hõlmavad endas kokku 24 linna kaheksateistkümnes riigis ning kulmineeruvad Istanbulis, 2010 aasta Euroopa kultuuripealinnas 10. oktoobril. Eestist osaleb istanbul expressi workshopil Ando Naulainen.

Terve teekonna teevad filmirühmi juhendades kaasa auhinnatud filmirezissöörid:

• Atanas Georgiev, Cash & Marry, Rezisöör (Makedoonia)
• Boris Mitić, Goodbye, How Are You?, Rezisöör (Serbia)
• Andrey Paounov, The Mosquito Problem and Other Stories, Rezisöör (Bulgaaria)

Istanbul Expressi raames toimub üle Euroopa ligi 40 filmiüritust erinevates läbitavates linnades. Planeeritud on ka mitmed kohtumised professionaalsete filmitegijatega:

EESTIS

• Nisi Masa lühifilmide programm ning sellele järgnev rahvusvahelise kinovõrgustiku poolt noortele pakutavaid võimalusi tutvustav kohtumine Nisi Masa Estonia uutele liikmetele ja huvilistele Tallinna Kinomajas, 21.September kell 19.00

Kinoseansi järgsele kokkusaamisele on eriti oodatud kõik, kes tahaksid Nisi Masa Estonia tegemistes-korraldustes ise aktiivselt kaasa lüüa ja rahvusvahelistest workshoppidest osa võtta!!!

• Jaak Kilmi dokumentaalfilm „Disko ja Tuumasõda“ – kinoseanss ja kohtumine režissööriga Tallinna kinomajas, 22. September, 19:00

Mõlemad seansid ja kohtumised on kõigile huvilistele avatud ja tasuta!

MUJAL

• Boris Mitić, Goodbye, How Are You rezissöör ning Torino rongi juhendaja – retrospektiiv ja õpituba Ljubljanas, 25. September

• Erik Gandini, Videocracy – õpituba Stockholmis

• Goran Devic, The Blacks – õpituba Zagrebis, 29. September

• Peter Kerekes, Cooking History – õpituba Bratislavas, 5. Oktoober

Kogu produktsioonist sünnib ka making-of, mis uurib mitmekeelse töötoa mitmekeelset mikrokosmost. Projekti jaoks on ka üles seatud blogi, kust leiab kõige ajakohasemat infot. www.nisimasa.com/istanbulexpress

Töötuba tipneb Istanbulis nädalapikkuse montaaziperioodi, filmi õpitubade ning Istanbul Expressi töötoa filmide maailmaesilinastusega 15. Oktoobril.

NISI MASA on Euroopa noortele filmitegijatele mõeldud assotsiatsioonide võrgustik, kuhu kuuluvad hetkel 23 Euroopa riiki: Albaania, Austria, Bulgaaria, Eesti, Hispaania, Holland, Horvaatia, Itaalia, Kosovo, Luxenburg, Makedoonia, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Tšehhi, Türgi, Ungari ja Venemaa. Neid organisatsioone ühendab üks ja sama eesmärk – Euroopa film – ning neis tegutsevad noored on filmimaailmaga seotud professionaalid, üliõpilased ja vabatahtlikud vanuses 16-35 eluaastat. NISI MASA põhieesmärkideks on avastada uusi talente filmimaailmas, arendada erinevaid kultuure ühendavaid audiovisuaalseid projekte ning anda noortele ja andekatele võimalus arendada end Nisi Masa poolt korraldatavel rahvusvahelistel filmindusega seotud workshoppidel. Eestit esinab selles võrgustikus mittetulundusühing Nisi Masa Estonia.

NISI MASA-l on Istanbul Expressi korralduses hea meel koostööd teha järgnevate partneritega: Ankara Kinoliit (Türgi), San Sebastian’I Rahvusvaheline Filmifestival (Hispaania), Binger Filmlab (Holland), Holland doc (Holland), Prantsuse Instituut Istanbulis, Sarajevo Talent Campus, Sarajevo Filmifestival, La Maision de l’Europe (Prantsusmaa), Eesti Filmi Sihtasutus, Türgi Saatkond Helsingis, Türgi Saatkond Tallinnas, Türgi Saatkond Stockholmis.

Avatud taotlusvoorud järgmistele Nisi Masa töötubadele

Mitmekeelsus ja reisimine kui kaks uue “Euro-generatsiooni” alustala on NISI MASA koolituste ja ürituste peateemad aastatel 2010-11.

Hetkel on avatud ka mitu uut taotlusvooru NISI MASA järgmistele workshoppidele, kuhu ka Eesti noored saavad kandideerida.

Suurim neist on POLYGLOT videovõistlus kõigile noortele Euroopa residentidele, mille võitjad teevad kaasa filmitöötoas „Cine’Boat“, mis toimub Soome saarestikus liikuval laeval ja kulmineerub Turu linnas juunis 2010. Turu on koos Tallinnaga Euroopa Kultuuripealinn 2011.

Rohkem infot: www.polyglot-turku.eu

Samuti on hetkel võimalik ajakirjanikel, fotograafidel ja videobloggeritel kandideerida filmifestivali ajakirja Nisimazine töötoale Amsterdami rahvusvahelise dokumentaalfilmide festivalil, kommunikatsioonitreeningu seminaridele Ungaris ja Kosovas ning animatsiooniworkshopile Sofias. Lisainfo www.nisimasa.com või www.nisimasa.ee.

reede, 17. september 2010

52. Põhjamaade Filmipäevad Lübeckis

03.11.2010 - 07.11.2010 Põhjamaade Filmipäevad Lübeckis

Lübeckis toimuvad juba 52. Põhjamaade Filmipäevad (Nordische Filmtage Lübeck).

Põhjamaade Filmipäevad on üks pikema traditsiooniga ja esinduslikem filmifestival maailmas, mis on pühendunud Põhjamaade ja Baltimaade filmidele. Igasügisene festival annab võimaluse tutvuda uute mängu-, dokumentaal ja lühifilmidega Taani, Soome, Norra, Rootsi, Islandi, Eesti, Läti ja Leedu filmikunstnikelt. Lisaks mahukas laste- ja noortefilmide programm ning erinevatele teemadele, isiksustele, ajajärkudele või žanritele pühendatud retrospektiivide kava.

Loe edasi: http://www.luebeck.de/filmtage/de/ueberuns/profil/

PÖFFi ja Euroopa Filmiauhinna vabatahtlikuks

Pimedate Ööde Filmifestival ja Euroopa Filmiauhinnad 2010 otsivad oma meeskonda vabatahtlikke:

* Piletikontrollijaid
* Garderoobiabilisi
* Autojuhte
* Kullereid
* Kontoriabilisi
* Infotöötajaid
* Küsitlejaid
* Ürituste abilisi
* Piletimüüjaid (tasustatud koht, perioodiks 8.11-5.12, töö toimub vahetustes)

Ootame sind kandideerima, kui:
* oled valmis töötama 6 päeva (nii nädala sees, kui nädalavahetustel) pearõhuga PÖFFi põhiprogrammi perioodil 24. november - 5. detsember;
* oled vähemalt 16-aastane;
* oled hea meeskonnatöötaja ja hea pingetaluvusega;
* oled rõõmsameelne, viisakas, asjalik ja arukas;
* oled motiveeritud vabatahtlikuna töötama.

PÖFF pakub Sulle rahvusvahelisel filmifestivalil töötamise kogemust, koolitusi, särki, PÖFFi üritusi, toredat seltskonda, kaelakaarti (millega saab vabal ajal tasuta filme näha) ja muidugi mõnusat tunnet, et oled midagi vabast tahtest ja heast südamest kultuuri ja heade filmide nimel korda saatnud.

Ootame Sinu CV-d koos kontaktandmetega ja 3 eelistatuima ametisooviga aadressile vabatahtlikud@poff.ee hiljemalt 4. oktoobriks k.a.

Info:
Häli Õigus
6 314 640
vabatahtlikud@poff.ee

kolmapäev, 15. september 2010

Uus animatsoonifestival Tartus 1.-3. oktoobril

KLIK!ESTONIA//KLÕPS on animatsioonifestival, mille eesmärgiks on tuua Tartusse kümnete kaupa kõige paremaid animatsioone Amsterdamis paralleelselt toimuvalt festivalil KLIK!Amsterdam ning täiendada neid Eesti pärlitega.

Animatsiooniprogrammid koosnevad hulgast väikestest ägedatest teostest. Pikema narratiivi austajatele pakuvad naudingut kaks täispikka animatsiooni.

Animatsioonidele lisanduvad Amsterdami partnerite workshopid ning laupäevaõhtune Anime/Anima Öö pidu, mis kompab kahe erineva animatsioonistiiliühiseid piirjooni.

Vaata juurde: http://www.nelk.ee/animatsioonifestival/

NAFFi tähtaeg: 22. oktoober 2010

Noorte Amatöörfilmifestival 2010 ootab uusi amatöörfilme tänavusele festivalile. Filmide esitamise tähtaeg on 22. oktoober 2010. Osa saavad võtta kõik kuni 26-aastased noored. Ainsad tingimused filmidele on, et nad oleksid läbiva mõttega, vaadatava kvaliteediga ja omama tiitreid.

Käes on järjekordselt aeg sahtlissekirjutatu sealt välja koukida ja koos sõprade-tuttavatega filmiks teha. Või siis NAFFile saata oma geniaalne juba teostatud film või multikas, et seda teistegagi jagada - ja miks mitte sellega Noorte Amatöörfilmifestivalil eluaegne kuulsus ja mõni auhind võita.

Oodatud on, nagu ka eelnevatel aastatel, filmid igas žanris ja tehnikas. Seega nii range hollywoodi koolkonna järgimine kui, miks mitte, erinevate žanrite ja tehnikate segamine, et saavutada uus põnev lähenemisnurk. Igal juhul ootame filme, mis pakuksid, nagu alati, NAFFile omast ehedust ja tegemisrõõmu, skandaale ja provokatsioone ning põnevat paroodiat.

Vaata tingimusi lähemalt või esita film: www.tartunoored.ee/naff

Noorte Amatöörfilmifestival 2010 toimub sel aastal juba seitsmendat korda. Tegemist on Lõuna-Eesti suurima amatöörfilmide festivaliga, mida korraldab Anne Noortekeskuse multimeedia labor.

NAFF 2010 võistlusprogramm leiab aset Tartu Athena Keskuses 30.-31. oktoobril, žürii valib viimasel võistluspäeval välja parimad filmid, mille autorid saavad väärilised auhinnad.

Festivali raames on plaanis ka erinevad filminduse õpitoad. Rohkem infot tulekul.

Lisainfo:
Kristiina Lepa,
502 4994,
kristiina.lepa@annenk.tartu.ee
www.tartunoored.ee/naff

Loomemajanduskeskus ja AHHAA soovivad arendada 3D- ja 4D-filmide tootmist

Kuula Vikerraaadio uudislõiku:
http://www.err.ee/ext/rpop.aspx?f=3&i=3102307&mode=0

Loomemajanduskeskuse kutsel toimus sel nädalal Tartu kõrgkoolide esindajate ja filmitegijate ümarlaud, kus arutati 3D- ja 4D-filmide tootmise arendamist Tartus. Loomemajanduskeskus kavandab koos teaduskeskusega AHHAA rahvusvahelist projekti, mille eesmärk on rajada Tartu Loomemajanduskeskuse uude hoonesse (Kalevi 17) 3D- ja 4D-filmide tootmis- ja praktikabaas.

Kohtumise tulemusena on kavas käivitada kõrgkoolideülene moodulõppeprogramm, mille raames valmivad 3D- ja 4D-filmid nii teaduskeskuse Ahhaa kui ka välisturu tarbeks. Kõne all oli ka uue õppestiili – projektipõhise õppe käivitamine, kus ühise eesmärgi nimel saavad meeskonnana kokku nii tudengid, teadlased kui ka ettevõtjad. Õppetöö planeeritakse läbi viia Tartu Loomemajanduskeskuses ja Teaduskeskuses Ahhaa.

Ümarlauda juhtinud Tartu abilinnapea Karin Jaanson pidas oluliseks, et teadusfilmide tootmist kavandades kohe algusest peale mõeldakse jätkusuutliku koolituse peale, sest enamasti jääb heade mõtete realiseerimine just vastava kvalifikatsiooniga inimeste puudumise taha. “Me peame suutma vaadata homsest kaugemale ja suurte asjade tegemiseks kaasama parima kompetentsi, et teha midagi sellist, millel ka väljaspool kodumaa piire nõudlust oleks. Ainult nii saame luua keskkonda, mis toetab loomeettevõtete kasvu,” lisas Jaanson.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liikme Raul Oreškini sõnul annaks loomemajanduskeskusesse planeeritav infrastruktuur võimaluse seda valdkonda professionaalselt arendada ning Tartu 3D- ja 4D-filmide tegijatel tekiks võimalus pakkuda oma loomingut ka väljapoole Eestit.

Ahhaa keskuse juhi Tiiu Silla sõnul on teaduskeskuse üheks ootuseks valmivate filmide hariduslik ja teaduslik lähenemine. „4D-filme turul liigub, aga nende sisu ei vasta teaduskeskuste vajadustele,” lisas Tiiu Sild.

Projekti on plaanis rahastada mitmest erinevast allikast. Vajaliku infrastruktuuri rajamiseks ning kõrgkoolideülese pilootprojekti läbiviimiseks plaanitakse taotlus esitada Eesti, Läti ja Vene piiriülese koostöö programmi.
Kohtumisel osalesid Tartu linna, Tartu Ülikooli, Viljandi Kultuuriakadeemia, Tartu Kõrgema Kunstikooli, Tartu Kunstikooli ja Teaduskeskus Ahhaa juhid ning Eesti esimeste 4D filmide loojad.

kolmapäev, 8. september 2010

Sleepwalkersi tähtaeg: 15. september

11. tudengi- ja lühifilmide festival Sleepwalkers toimub 20.-24. novembril Tallinnas.

Ootame 15. septembrini võistlusprogrammidesse filme! Tutvu festivali reeglitega:
http://www.poff.ee/cgi-bin/sw_main.cgi

Peagi saab filme taas meile saata läbi Reelporti.

Küsimuste korral võta meiega ühendust e-maili teel sleepwalkers[at]poff.ee.

pühapäev, 5. september 2010

Tudengifilm 2010 tähtaeg: 4. oktoober

Lennuta end filmikunsti ajalukku Tudengifilmil!

Osale konkursil „Tudengifilm 2010“!

Peaauhind aasta parimale tudengifilmile: Nordea 15 000 krooni suurune stipendium “Elu nagu filmis”! Lisaks eriauhinnad.

Osalemistingimused: Filmi autor peab olema tudeng. Õpitav kool ja eriala pole olulised. Tähtis on hea idee.

Osalemiseks saada või too oma filmi DVD 4. oktoobriks Tartu Üliõpilasmajja, mis asub:
Tartu Üliõpilasmaja
Kalevi 24
51010 Tartu

Samaks päevaks (4. oktoobriks) peab olema täidetud ka osalemisankeet Tartu Sügispäevade kodulehel www.studentdays.ee ja saada see: kjuusu@gmail.com

Saadetud filmidest valitakse pärlid, mis linastuvad 12. oktoobril kell 20.00 Tartus Athena Konverentsi- ja Kultuurikeskuse suurel ekraanil. Seal otsustab žürii kohapeal võitja.

Vaata ja kuula varasemate Tudengifilmi osalejate soovitusi, kuidas seda konkurssi võita:
http://www.youtube.com/watch?v=SKjpnHAyVh4

Küsi üle:
Kristel Juusu,
Tudengifilmi korraldaja
kjuusu@gmail.com
+372 53 329 601